Listopad 2011

Sami si určíme co pro nás bude možným a co ne.

13. listopadu 2011 v 16:05 Téma týdne
Nádherné téma týdne, nemožné. První co mě při tomhle slovu napadne je, že nemožné přece není nic s tou trochou úsilí a že jakožto "svobodní" lidé můžeme dosáhnout čehokoliv. Jenže po trochu hlubším zamyšlení zjistím, že skoro vše to, co si přeji je opravdu nemožné. Možná to způsobuje ta silná tužba, která mi nalhává, že není možné získat to a to, protože bych byla příliš šťastná. Jenže to také možná může být tím, že se spoustukrát můžeme snažit jako idioti a dosáhnout přesto nulových výsledků. Možná je problém v tom, že se snažíme na špatném místě o věci jiné, než bychom vlastně měli.
Kolikrát mám pocit, že nároky na moji osobu jsou prostě nemožné splnění a nakonec to opravdu dokážu. V tom případě by celý problém nemožného byl v tom, že si celý život říkám, že když tohle nezvládni jiní, tak já nemůžu také.
To co tady píšu je opravdu hloupé - zdánlivě a pro vás. Pro mě je to ale můj názor.
Chci jen říct, že to, co je pro nás nemožné si někde určujeme pouze my sami.. Má cenu se v tomhle světě a téhle společnosti snažit, když jsme pouhými loutkami, kterým hýbou nitkami ti, co rozhodují za nás?
A teď musím jít, myšlenku snad dokončím jindy…