Prosinec 2011

Ano ... Tragédie, aneb jste tragický..

22. prosince 2011 v 17:27 Téma týdne
Nejen téma týdne, protože to vypadá, že tahle událost se bude řešit měsíce a možná i déle. Sami si uvědomte, kolik lidí ho nemělo rádo a teď pro něj všichni truchlí, tak je to vlastně vždy, když někdo zemře. To je přece hrozně smutný. Například ve škole jsme kvůli němu museli držet minutu ticha, ale myslíte si, že by o to stál? O vynucenou minutu, kdy jsme opravdu všichni mlčeli a mysleli pouze na to, až uplyne a vůbec ne na pravý důvod? A vy by jste si tohle přáli?
Mnou to vůbec neotřáslo. Je mi ho líto, jako by mi bylo každého cizího člověka a nic víc a nebudu předstírat něco jiného. Kolik denně zemře lidí … a nikdo o tom nemluví, ale když se ztratila ta malá Anna, nebo teď tohle, tak se to musí omílat pořád a pořád do kola, ale proč?
Z jeho pohřbu je podle mě spíš senzace pro lidi, ano je o čem mluvit a jenom o to lidem de a ne o Havla a tomhle je mi ho a všech ostatních podobných líto.
Držet tři dny státní smutek, nebo vůbec držet státní smutek … tohle si může vymyslet jedině opravdový ….. Truchlení je osobní prožitek, tady v kruzích rodinných a přátelských. Dětí se tohle vůbec nedotklo a akorát ho budou nemít rádi, protože někdo inteligentní, kdo tohle vymyslel jim zrušil oblíbené pořady v televizi v době jejich prázdnin.
Mě se chce jednoduše zvracet z těhle neupřímných gest a keců, někdo by se měl pořádně zamyslet. Pokud můj článek uráží kohokoliv, tak se zkuste zamyslet.
Už dejte pokoj jemu i nám.. Klidné šťastné a Veselé ….