Leden 2012

Ukažte mi nevinnost, ráda uvidím něco nového

20. ledna 2012 v 19:57 | možná fanatik |  Téma týdne
Nevinnost?
Nemůžu si pomoct, ale tuhle vlastnost kolem sebe nějak nemůžu najít. Ať je to tím, že jsem na špatném místě, nebo smýšlím jinak než ostatní, tak mě to štve. Není to jenom věc nevinnosti, proto to nebudu tolik rozvádět a budu se snažit držet tohoto tématu.
Na pohled mám kolem sebe hned několik lidí plných nevinnosti. Ale jak zmiňuji, je to pouze na pohled. Je to tak zhruba tři roky zpátky, kdy jsem byla tak krásně naivní, věřila jsem každému všechno a nemohla jsem pochopit, že například v televizi je ztvárněno tolik zla. Ale jak se tak postupem času osamostatňuji drobet a jsem více s lidmi než zvířaty, začínám to chápat. Za lidskou nevinností je totiž mnohem víc. Můžete si jí vloudit do tváře a hrát si, že s ní máte co dočinění. Dokonce jak víte vám na to ani moc lidí nepřijde a nebo ano, ale jsou třeba stejní a nebo vás stejně neberou vážně.
Já už nevěřím, že lidé tenhle termín znají. Dokáží o tom moc hezky a zklamaně mluvit, ale sami jsou špinaví parchantcí. A mě je z toho smutno. Kolikrát si říkám, že svět a lidé v něm nemůžou být přece všichni tak špatní a že to právě možná bude ve mně. Nepopírám to, ale ještě mám jednu verzi. A to, že například v Africe to takhle není, tam ta nevinnost opravdu je. Ti lidé jsou mentálně úplně někde jinde, než mi. Mnohem výš. Nepovyšují se na sebe, nezávidí si, protože si nemají co závidět a na nic si nehrají, protože by jim to stejně nic nepřineslo. Já k těmhle lidem cítím jakési pouto a už brzy jim chci jet pomáhat a žít s nimi.
A na tohle mi spousta lidí řekne, "a co z toho budeš mít, když jim pomůžeš?" Oni mi sice nezaplatí, ale lidi to prostě nechápou.
Tak jaká pak nevinnost, když v nás není nic dobrého. Já nevinnost vnímám jako masku a klam. A přesto, že znám hrstku lidí, co nejsou tak špatní, tak ani jim bych nevinnost nepřipisovala a teď to nemyslím zle. Přehnaná nevinnost by taky mohla být na škodu, záleží jen na člověku, jak chce vyložit se svojí osobností. Já se snažím každého pochopit a brát ho se vším, ale jakmile je člověk zlý, falešný a závistivý tak to nedokážu.
A jestli chcete opravdovou nefalšovanou nevinnost, zahleďte se třeba do očí vašeho domácího mazlíčka, nebo jiného zvířete a možná jí tam uvidíte.
Někdo nemá rád hady, protože zabíjejí malé potkány, králíčky a jiné hlodavce. Jenže proč to ten had dělá? Protože sám nechce zemřít hlady a prostě to tak je. A člověk je schopný zabít svého druha pro pár hloupých korun, za které si ve finále stejně nic nekoupí. Přesto se všichni bílý cítí nevinně, protože to hodí na cikány a mají klidné svědomí. A tohle je ta nevinnost?