Duben 2012

Minulost je s přítomností

28. dubna 2012 v 9:59 Téma týdne
Minulost je to v čem se často plácáme ještě v přítomnosti. Jenže jestli je tomu opravdu tak, pak přeci nikdo nemůže říct, že se stále plácám v minulosti, protože i když to něco proběhlo, tak mě to třeba stále trápí nebo uchvacuje a je to stále semnou. Ať už je to dobře nebo ne…
Slovo minulost ve mně ale vyvolává trochu sklíčené pocity, protože si představím nejrůznější věci, které už se stali, jsou za mnou a já nevím, jestli bude možné je opakovat. I když někdy je lepší se v minulosti nešťourat, jen těžko se jí budeme zbavovat. A když už se nám něco přihodí, něco na co chceme zapomenout, tak se posuneme dál k něčemu novému, ale tu minulost za námi nikdo nesmaže. Takže přesto, že věřím, že je dobré žít okamžikem, myslím, že tím okamžikem musíme žít s vědomím, že to, co necháme za námi tam prostě bude.
Přijde mi to ale zvláštní. Vlastně něco prožívám a třeba si myslím, že to nikdy neskončí a náhle bum a je to všechno jen ona minulost.

Světlo jako naděje

18. dubna 2012 v 14:01 Téma týdne
Světlo … to je pro mě záchytný bod v době, kdy potřebuji vědět, že bude zase líp. Jako třeba právě dneska.
Nevím proč černá má být barvou smutku a světlá zase opakem a myslím, že je to hloupé i když se na to dají dělat hezká přirovnání, ale když vám například přeběhne právě černá kočka přes cestu je podle mě hloupé dělat z toho vědu. Vadí mi, jak je černá barva nedoceněná a osobně jí mám moc ráda.
Tím chci říct, že to světlo nemusí být nutně světlé. Vyložte si to každý jak chcete ;)
Každopádně ho k životu potřebujeme, ať už jako vyhlídku na lepší, nebo světlo kolem nás.
Nemá cenu tady popisovat světlo jenž jsem zmínila nás obklopuje, protože každý ví, co to je a něco málo o něm a kdo neví, není nic lehčího, než se informovat právě na internetu, ale můj názor tam nenajdete. ;)