Minulost je s přítomností

28. dubna 2012 v 9:59 |  Téma týdne
Minulost je to v čem se často plácáme ještě v přítomnosti. Jenže jestli je tomu opravdu tak, pak přeci nikdo nemůže říct, že se stále plácám v minulosti, protože i když to něco proběhlo, tak mě to třeba stále trápí nebo uchvacuje a je to stále semnou. Ať už je to dobře nebo ne…
Slovo minulost ve mně ale vyvolává trochu sklíčené pocity, protože si představím nejrůznější věci, které už se stali, jsou za mnou a já nevím, jestli bude možné je opakovat. I když někdy je lepší se v minulosti nešťourat, jen těžko se jí budeme zbavovat. A když už se nám něco přihodí, něco na co chceme zapomenout, tak se posuneme dál k něčemu novému, ale tu minulost za námi nikdo nesmaže. Takže přesto, že věřím, že je dobré žít okamžikem, myslím, že tím okamžikem musíme žít s vědomím, že to, co necháme za námi tam prostě bude.
Přijde mi to ale zvláštní. Vlastně něco prožívám a třeba si myslím, že to nikdy neskončí a náhle bum a je to všechno jen ona minulost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrdinové tragédií jsou vždy docela obyčejní lidé...

-----------------

Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 28. dubna 2012 v 10:15 | Reagovat

Ono většinou na tu minulost opravdu chceme zapomenout ale někdy to prostě nejde. Někdo má minulost, na kterou si vzpomene s radostí, někdo ovšem o ničem takovém nechce ani slyšet. Pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama