Opravdu nejde o víc, než být originální?

11. května 2012 v 20:14
Proč chceme být pořád všichni tolik originální? Neříkám, že to podle mě není hezké, určitě je a i já se o to jeden čas pokoušela, ale rozhodně to přece není to nejdůležitější. V dnešní době když si něco kupuji a nebo nechávám dělat - cokoliv - tak se musím zamyslet, jestli to náhodou nemá moje kamarádka. Ubohé. A víte proč to tak je? Právě proto, že každý chce být za každou cenu originální a když si potom někdo koupí něco stejného, tak místo toho, aby nám to polichotilo to bereme spíš jako opičení, neboli kopírování a je zle.
Ano, co je moc je moc, sama nesnesu, když někdo kopíruje především mé názory, ale podle mě je třeba si tyhle věci uvědomit. Originalita není všechno.
To máte jako třeba dnes ve světě celebrit, především asi v hudebních skupinách. Člověk nemusí umět zpívat, stačí, když bude něčím originální, pokud možno nejlépe by to měla být image a právě tu pak tisícovky puberťáků, ale i jiných generací kopírují.
Nebo pamatujete si na to, kdy se u nás objevilo emo a hromady lidí kolem nás se stávali originály, kterých vlastně po světě lítali tisíce a nikdo z nich vlastně ani pořádně netušil, co to emo je? Tohle jsou skvělé příklady.
Možná tady plácám do vody, ale cítím to takhle nějak. Mám problém s vyjadřováním - jen tak pro úplnost. ;o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monster-operetta-high monster-operetta-high | Web | 11. května 2012 v 20:19 | Reagovat

Každý jsme něčím origoš.Já třeba v kreslení.Ty si určitě taky něčím originální.Ale jinak pravdiví a hezký článek :)

2 cheshirecat cheshirecat | Web | 27. června 2012 v 20:22 | Reagovat

Mě ta orginálnost docela leze na nervy. Jednak v té podobě že když ještě kdysi na zš kamarádka měla něco pěkného, tak já jsem nic podobného mít nesměla, protože mi nadávala že se opakuju.
Potom v té podobě že cokoli je neobvyklé to přitahuje pozornost. Já pozornost moc nemusím XD
A ta snaha o orginalitu která se stává uniformní mě štve taky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama