Bude to vypadat jako naivní žvást, ale cítím to tak

17. června 2012 v 21:32 |  Téma týdne
Krása je něco, co si každý představujeme nějakým odlišným způsobem. Já si při tom slově vybavím ušlechtilost koně, pestrost přírody a lidi, mezi kterými se cítím dobře. Zkusím to pojmout přímo z hlediska lidské krásy, jak si jí představuji.
Spousta holek si myslí, že jejich krása spočívá v make-upu, velkých prsech, malém zadku, umělých nehtech ... Není divu, že tomu věří, když tyhle holky se propagují v reklamách, televizích a především na facebooku. A i mě je jasné, že za takovou kráskou se otočí víc kluků, než za holkou, jako já- úplně obyčejnou. Neříkám, že mě to nezamrzí a chápu, že některé holky v dnešní době se opravdu užírají. Z části na tom má podíl naše společnost. Jak říkám, nutí nám svůj ideál. Nehledě na to, jak umějí být někteří krutí a shazovat druhé jenom za to jak vypadají.
Já stále věřím a doufám, že přesto najdu někoho, komu na vzhledu nezáleží. Svým způsobem je důležitý do jisté míry. Ani já si nepředstavím pod pojmem krásy opilce, smradlavého a špinavého člověka .. Ale každý jsme krásný a nejsou to jenom kecy.
Těžko se to vysvětluje. Sama jsem bohužel do jisté míry povrchní. Přesto třeba já nejsem žádná krasavice. Nepoužívám make-up, nenosím upnuté super moderní hadříky, které teď letí, nejsem vyvinutá, jak si pánové přejí, aby holka byla... Nejsem ideální. Ale poslední dobou o věcech dost přemýšlím a říkám si, jestli na mě opravdu není nic, proč bych si měla vážit sama sebe, něco krásného. Po dlouhé době jsem přišla na to, že vlastně ano. Z mého pohledu, například to, že se bavím s každým kdo za mnou přijde. I když si myslím, že je to debil a je to bez naprosté přetvářky. Je to hloupá maličkost, ano, ale tihle maličkostí je víc i když si řeknete, "to je kravina" dále chci pomáhat lidem v zemích, kde je to potřeba a to myslím vážně a neříkám to jenom tak … a několik takovýhle věcí. Vidím krásy přírody, mnozí tam nevidí nic. Já si sama tohohle prostě vážím a jsem šťastná, že to mám. Je to krásné a já se strašně bojím, že o to přijdu.
Jak si ale představuji krásného člověka? Nemyslím ideál, ale krásu, lehko se to plete. Ale je to člověk, ze kterého necítím strach. Strach z toho, že bych mohla být lepší než on, který cítí. Člověk, na kterém vidím, že mě má rád i s chybami jaké mám. Dál ho ale nedokážu specifikovat. Prostě aby byl hodný. Nic víc v lidské kráse nehledám. Přesto by jste nevěřili jak moc je těžké najít hodného člověka.
Vypadá to, jako naivní žvást, kterému sám autor nemůže věřit. Jak jsem se zmínila jsem povrchní, užírá mě to. Sama vnímám, že víc toleruji hezké tvářičce, než pro mě méně přitažlivé. Jenže to neznamená, že ta méně přitažlivá tvář pro mě není krásná. Ve skutečnosti je nakonec mnohem hezčí než ta krásná mým očím. Opravdu to tak prostě je.
Mám takovou historku, která spočívá v něčem docela podobném. Přišla jsem na intr plný kluků. Byli jsme tři holky. Já ta obyčejná do pohody a moje kamarádka. Ona byla opravdu hezká, holka, jak si kluk představuje. A docela často se nám stávalo, že za námi přišel kluk, který s námi chtěl jít ven. Bylo jasné, že kvůli ní. Líbila se jim. Já měla jít jenom proto, že sama by nešla. Nakonec to ale povětšinou dopadlo tak, že kluci psali mě milé věci. Jendou mi kamarád dokonce napsal, že chtěl poznat jí, ale zjistil, že já jsem ta, které může věřit a že má rád mě. To dokazuje, že nejde jenom o krásu, která jde vidět očima. To si nevymýšlím.
Trochu mě mrzí, že jsem nakonec opravdu skončila u takovéhle krásy. Ale asi to takhle cítím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Hrdinové tragédií jsou vždy docela obyčejní lidé...

-----------------

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 19. června 2012 v 20:08 | Reagovat

Vidíš. Jedna nemusí být superhvězda, aby byla oblíbená. Stačí být fajn holka, se kterou se kluk nenudí.
Muselo tě to určitě potěšit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama