Proč taková nespravedlnost ...

22. června 2012 v 8:50 |  Úvahy
Nechci si stěžovat a fňukat, ale už mě to opravdu štve. Všechno a téměř všichni kolem nás jsou nespravedliví. Ale já to nechápu, proč to tak je? Podle čeho si ty co mají nad námi nějakou moc vybírají koho potopí? Poznala jsem, že ta "moc" (ta kterou má například učitel nad žákem) a každá jiná dělá s lidmi zajímavé věci. Cítí se najednou, že jsou něco víc. Vědí, že svým rozhodnutím mohou ubližovat, ale přesto ubližují. Vybírají si to podle tváře? A proč ty Hanzlíci mají vždycky štěstí…
Nejvíc tohle chování lidí pozoruji co jsem na střední. Dříve jsem to tolik nevnímala i když je jasné, že to bylo vždycky. Ale teď už jsem opravdu naštvaná. Přijdu si, že jsem úplně hloupá, ale přitom za svůj již třetí neúspěch v autoškole téměř nemůžu. Zkusím vám to vyprávět i jdyž vás to asi zajímat nebude, ale je to dokonalý příběh k tématu.
Autoškolu nám platí škola - díky bohu. A byli jsme seznámeni s tím, že někoho musejí vyhodit. Prvně vyhodili nějakých 13 lidí. Už tehdy to nebylo fér u většiny. Byli jsme na to tak nějak všichni stejně. Komisař jezdil s někým hodinu po městě a nakonec mu řekl, že neví. Že si to rozmyslí a dá mu vědět na konci týdne. Tím ho vystavil velkému nervovému náporu. Podle mě to moc dobře věděl.
Po druhé už to udělalo o něco více lidí. Ale stále pouze dvě dívky. Mě osobně vyhodil za nehospodárnou jízdu, které něco chybělo.
No a potřetí … první den jela kamarádka a kamarád. Oba jezdili cca 15 min a udělali. Parkovali jenom popředu … prostě paráda! A druhý den nás skoro všechny zase vyházel.
Mě za to, že jsem nerozhodná. Tak jeto snad podle nálady?
A i mě štve, že ti chytráci, kterým to dal i například za vjetí do proti směru nemůžou mlčet, ale musí mi opakovat jak jsem blbá, mě a ostatním, kteří to nemají. Ale kdyby se radši zamysleli, došlo jim jak to bylo a drželi hubu.
Víte já snesnu kritiku, ale tohle mě opravdu mrzí. Stále jenom z rodičů tahám peníze, abych je mohla jen tak vyhodit za spoustu nervů. Já nevím, přijdu si jenom ublíženě a přijde vám to normální?
Ale to není jenom můj a jenom tenhle problém. Každý to určitě známe moc dobře. Ale v tomhle případě už jsem opravdu zoufalá a uvažuji, že to vzdám. Bez papírů sice budu v budoucnu v háji, ale nervy mi za to nestojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Hrdinové tragédií jsou vždy docela obyčejní lidé...

-----------------

Komentáře

1 cheshirecat cheshirecat | 27. června 2012 v 20:01 | Reagovat

Toto školy dělají. Když jsem slyšela jak vypadaly autoškoly na naší škole a za co od zkoušek vyhazují, tak jsem si radši připlatila a dělala jsem to mimo školu. Tam je to levné a tak potřebují vytahat z lidí prachy tím že je prostě vyházejí.

I když jsem měla to štěstí že jsem autoškolu udělala napoprvé, stejně mi to nepomohlo. Od zkoušek jsem skoro nejezdila, protože to mám spojené akorát se stresem.

2 Vendy Vendy | Web | 27. června 2012 v 20:42 | Reagovat

Ber to jako trénink na odolnost vůči blbcům. I jako trénink na ježdění autem - až tě nerozhodí blbej trenér, blbí učitelé  a blbí spolužáci (nemusí být všichni blbí, jasněže), tak bude chopna bez problému zvládnout nápor blbých řidičů kolem.
(Kamarádka, která je jinak normálně slušná, se za volantem velmi rychle naučila mluvit sprostě... zajímavý fenomén. .-))
Jinak, bohužel, blbce budeš potkávat celý život, musíš se naučit setřepat vzpomínku na ně jako pavouka z límce kabátu... Ale to zvládneš, neboj.
(A mezitím potkáš pár príma lidiček, kteří vynahradí tyhle hnusné chvilky.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama